گروه فن آوا

با عنایت به سیاست هاي تجارت الکترونیکی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر استفاده و گسترش تجارت الکترونیکی در كشور و حمایت از توسعه فعالیت های بخش غیر دولتی و جلوگیری از انحصار و ایجاد زمینه های رقابت، شركت های بزرگ سرمایه گذاری اقدام به تاسیس بزرگترین گروه تخصصی در زمینه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، تحت نام شركت گروه فن آوا (سهامی عام) به منظور مشاركت در طرح های ملی و اقتصادی كشور کرده اند تا در جهت به روز آوری سامانه های ارتباطی، ایجاد سامانه های نوین و پر كردن خلا موجود در زمینه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات فعالیت کنند.

گروه فن آوا در سال 1382 با رویکرد سرمایه گذاری در پروژ ههای ICT و با سرمایۀ 300 میلیارد ریال تاسیس شد. این شرکت توسط شرکتها و سازمانهای بزرگ از جمله شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی، شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشور، بانکها، بیمه ها، شرکتهای خودرو سازی و ..... به عنوان سهامدار پشتیبانی می شود .

با توجه به عملکرد موفق گروه فن آوا، سهامداران آن با افزایش سرمایۀ آن تا مبلغ 580 میلیاردریال موافقت کردند و هم اکنون این شرکت یکی از شرک تهای موفق در بورس در حوزۀ ICT می باشد.

گروه فن آوا به عنوان شركت هلدینگ تخصصی و سرمایه گذار در زمینه ICT وظایفی چون برنامه ‏ریزی، سیاست گذاری هدایت ، توسعه كسب و كار ، نظارت و كنترل را بر عهده خود و امور اجرایی را به شركت های تحت پوشش واگذار كرده است. تاكنون 12 شركت تخصصی و عملیاتی تاسیس شده كه 8 شركت آن فعال می باشند، که به شرح زیر میباشند:

-  ارتباطات کوه نور ـ سرویس دهنده تلفن ثابت , تلفن ثابت روستایی , دارنده مجوز تلفن ثابت

-  فن آوا كارت ـ‌ سرویس دهنده پرداخت الكترونیكی و دارنده پروانه PSP از بانك مركزی

-  داده پردازی فن آوا ـ سرویس دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) و دارنده پروانه ارائه خدمات انتقال داده‌ها (PAP)

-  فن آوا ماهواره ـ سرویس دهنده ارتباطات و شبکه های ماهواره ای و دارای مجوز انتقال داده‌ها از طریق ماهواره (SAP) از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی .

-  ارتباطات فن آوا ـ سرویس دهنده اینترنت و دارنده پروانه های ISP در شهرستان‌های كشور و دارنده مجوز ISDP جهت فروش پهنای باند و عضو RIPE

-  فن آوا موج ـ مجری پروژه های IPMEDIA

-  داده سامانه فن آوا ـ‌ سرویس دهنده دیتا اینترنتی و دارنده مجوز مركز داده اینترنتی(IDC)

-  تك پنجره الكترونيك پارسيان ـ‌ ارائه دهنده راهكارهاي نرم افزاري مبتني بر IT، مديريت پروژه هاي IT

-  فن آوا سيستم ـ‌ ارائه دهنده راهكارهاي دولت الكترونيك و تجارت الكترونيك

  

  ثبت نام در خبرنامه نورتل

  شما هم به جمع مشترکین ما بپیوندید!

  ایمیل خود را وارد کنید تا آخرین نوشته های نورتل به رایگان برای شما ارسال شود...

  پس از عضویت، برای شما یک ایمیل ارسال می شود که حاوی لینک فعال سازی در خبرنامه می باشد.

  عکس های روز