سخنان دکتر واعظی در مراسم بزرگداشت روز زن

 

دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم بزرگداشت روز زن با تبریک ولادت حضرت فاطمه(س) و میلاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، به اهمیت زن در دین مبین اسلام پرداخت و گفت:  روز میلاد حضرت زهرا(س) به نام روز زن است، امیدوارم تمام بانوان ایرانی، مظهر کوثر که صفت آن حضرت و به معنای خیر زیاد است، باشند و همه ما در دنیا و هم آخرت مورد شفاعت ایشان قرار گیریم.

وزیر ارتباطات در ادامه تعداد بانوان شاغل در مجموعه وزارت و شرکت ها و سازمان های تابعه را 3700 نفر برشمرد و گفت: خوشبختانه خانم های تحصیل کرده خوبی در بخش ICT داریم که در مجموعه ما هم حضور دارند.

وی در عین حال زنان را مسوولیت پذیرتر از مردان دانست و گفت: همواره بانوان به طور جدی مسوولیتی را که عهده دارند، انجام می دهند و امیدوارم همکاران زن شاغل و متاهل بین این دو مسوولیت یک توازن برقرار کرده و خود را برای کارهای بزرگ آماده کنند.

واعظی همچنین از انتخاب بانوان در جایگاه های پژوهشی وزارت خبر داد و گفت: از تمام مدیران خواسته ام، بر اساس اصل عدم تبعیض و شایسته سالاری، در صورت وجود شرایط برابر، همکاران خانم ترجیح داده شوند تا از فشار تبعیض های گذشته کم شود.

 

منبع خبر: http://www.tic.ir/fa/news/10780
ثبت نام در خبرنامه نورتل

شما هم به جمع مشترکین ما بپیوندید!

ایمیل خود را وارد کنید تا آخرین نوشته های نورتل به رایگان برای شما ارسال شود...

پس از عضویت، برای شما یک ایمیل ارسال می شود که حاوی لینک فعال سازی در خبرنامه می باشد.

عکس های روز